Zabezpieczenia rowerowe

Zabezpieczenia rowerowe

21 stycznia 2019 Wyłącz przez Kortezja

Podczas wycieczek rowerowych zdarzają się sytuacje, że musisz wejść do sklepu lub pójść do toalety, a nie masz komu zostawić rower pod opieką. Czasem całą rodziną chcecie skorzystać z jakiejś atrakcji, ale nie możecie, ponieważ ktoś musi pilnować jednośladów.

Warto zainwestować w zabezpieczenia rowerów, dzięki którym bez obaw będziesz mógł oddalić się od swoich dwóch kółek. Zapięcia rowerowe to najpopularniejsza forma ochrony roweru przed kradzieżą.

Laicy, którzy wybierają się na przejażdżki rowerowe od czasu do czasu nie wiedzą, że istnieje ich kilka rodzajów. Jednym z zapięć jest tzw.

linka, którą można kupić za kilka złotych w każdym supermarkecie. Bardzo łatwo ją przeciąć i tylko pozornie zabezpiecza nasz rower.

Trochę droższe linki z tulejami wcale nie są lepszym rozwiązaniem. Skuteczniejsze są łańcuchy z kłódką jednak ich waga może być uciążliwa.

Podstawa to także prawidłowe zapięcie roweru. Należy przypinać rower za ramę i co najmniej jedno koło.

Absolutnie niedopuszczalne jest przypinanie roweru za jedno koło, siodełko, czy też szprychy, ponieważ wtedy rower staje się łatwym kąskiem dla złodzieja.