Szlakiem Krzyżaków – ruiny zamkowe w Toruniu

Szlakiem Krzyżaków – ruiny zamkowe w Toruniu

21 lutego 2019 Wyłącz przez Kortezja

Jeżeli zależy Ci na odbyciu praktycznej lekcji historii, a w szczególności bliższym poznaniu państwa krzyżackiego – powinieneś koniecznie wybrać się do Torunia. To właśnie w tym mieście zapoczątkowane zostało państwo krzyżackie. To też właśnie to plemię miało szczególny wpływ na obecny kształt miasta. Współcześnie możemy oglądać jedynie ruiny murów obronnych i zamku krzyżackiego w Toruniu.

Jednak te ruiny mówią nam wiele o samych Krzyżakach. Jeśli zechcesz przyjrzeć się im bliżej, z pewnością dostrzeżesz w nich niebywałą potęgę Krzyżaków. Ruiny krzyżackie w Toruniu są odzwierciedleniem inteligencji, sprytu, doświadczenia i wielkości państwa krzyżackiego. Dzięki nim mamy możliwość określenia jak potężnym narodem byli Krzyżacy.

Wybierając się do Torunia będziesz miał możliwość odbyć ciekawą podróż do przeszłości. Będziesz mógł cofnąć się do czasów średniowiecza, w których triumf święciło państwo krzyżackie. Zwiedzając ruiny krzyżackie w Toruniu, z pewnością na tym nie poprzestaniesz i będziesz chciał odkrywać więcej. A na Twoim szlaku z pewnością znajdą się inne krzyżackie zamki i ruiny zamkowe.