Rowerowa apteczka

Rowerowa apteczka

17 lutego 2019 Wyłącz przez Kortezja

Wybierając się na wycieczkę rowerową warto pamiętać o zabraniu apteczki. Nieważne czy będziemy pedałować jeden dzień czy przez kilka, może okazać się niezwykle przydatna. Podstawą mini apteczki zabieranej przez rowerzystów na wyprawy jest zestaw plastrów, bandaż oraz woda utleniona.

O upadek z roweru nie trudno, zwłaszcza w przypadku jadących na rowerach dzieci. Dzięki temu będzie można opatrzyć obtarcia i rany na miejscu. Jeśli wyprawa trwa kilka dni nie może w niej zabraknąć glukozy i witamin, ponieważ podczas wysiłku fizycznego spalamy dużo energii oraz wypacamy witaminy i minerały.

Warto spakować żele łagodzące stłuczenia i urazy, aby przyspieszyć gojenie. Ulgę zmęczonym mięśniom po całym dniu pedałowania przyniesie maść rozgrzewająca. Mogą się także przydać leki przeciwbólowe i aspiryna, bo jazda z bolącym brzuchem to nic przyjemnego.

Można jeszcze dorzucić środki na oparzenia słoneczne i ukąszenia owadów. Takie wyposażenie apteczki można skomponować od początku do końca samodzielnie lub zakupić gotowy zestaw i uzupełnić go na miarę własnych potrzeb.