Rowerem w deszczowy dzień

Rowerem w deszczowy dzień

25 stycznia 2019 Wyłącz przez Kortezja

Wyobraź sobie, że pokonujesz długą trasę rowerem w piękny, słoneczny dzień, ale nagle zaczyna się chmurzyć, a w powietrzu aż pachnie nadchodzącym deszczem. Oto kilka wskazówek jak przygotować się do rowerowej wycieczki i nie dać się zaskoczyć burzy i niepogodzie. Pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić prognozę pogody na dzień, w którym planujesz wycieczkę. Jeśli przewidywane są burze, opady deszczu oraz silny wiatr, możesz być pewien, że jazda nie będzie przyjemnością, więc lepiej od razu przenieś plany na inny dzień.

Dobrze jest, aby rower był wyposażony w błotniki. Jazda w deszczu i po kałużach to okropieństwo, gdy spod kół prosto na Ciebie pryska błoto. Zabranie kurtki przeciwdeszczowej, jest wręcz konieczne, gdy zapowiada się brzydka pogoda. W każdej chwili może zacząć padać.

Ale to nie znaczy, że w ciepły dzień pełen słońca, pogoda nie zmieni się diametralnie. Wtedy idealnie się sprawdzi cieniutka kurtka przeciwdeszczowa. W sklepach sportowych dostępne są kurtki, które można złożyć do formy niewielkiej kulki. Pamiętaj, że droga hamowania w deszczu znacznie się wydłuża, a przyczepność pogarsza, dlatego warto pamiętać o sprawdzeniu przed wyjazdem sprawności hamulców oraz jakości opon.