Psychologiczna jazda na koniu

Psychologiczna jazda na koniu

8 marca 2018 Wyłącz przez Kortezja

Pamiętajmy jednak, że rehabilitacja hipiczna to także usprawnianie ludzkiego umysłu, ludzkiej psychiki a także poszerzanie możliwości intelektualnych oraz usprawnianie aparatu mowy.

www.wcudzychbutach.pl

Wszystkie działania są wszechstronne, mogą i muszą prowadzić do całkowitego usprawniania pacjenta, jego fizyczności i psychiki.

Psychologiczna jazda na koniu, to tak naprawdę cały zespół działań podejmowanych przez psychologów i pedagogów, rehabilitantów mających takowe przygotowanie, których celem jest usprawnianie zarówno emocjonalnego, poznawczego, intelektualnego i oczywiście fizycznego aspektu każdego człowieka.

W trakcie jazdy konnej oraz czynności, związanych czy to z jazdą czy też oporządzaniem konia, stosowane są różnego rodzaju działania edukacyjne, nie zawsze zauważone przez pacjenta, działania pedagogiczne czy też logopedyczne, zawierające elementy psychoterapii a także terapii zajęciowej.

Dzięki takowemu połączeniu wszechstronnie stymulują pacjenta przynosząc bardzo realne zyski w postaci poprawy sprawności.

ostrogi do jazdy konnej