Profilaktyka w prewencji zdrowia oczu

Profilaktyka w prewencji zdrowia oczu

12 sierpnia 2017 Wyłącz przez Kortezja

Stara zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdza się także przy zagadnieniach zdrowia oczu. Narząd ten bowiem jest wyjątkowo delikatny i ciężko jest go leczyć jeżeli dojdzie do poważnych infekcji czy schorzeń. Dlatego warto już dziś pomyśleć o działaniach profilaktycznych w tym zakresie.

Aby maksymalnie chronić wzrok przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi należy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne koniecznie z filtrem UV. Dobrze wpływa na oczy zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce. Korzystnie jest używać do demakijażu kosmetyków naturalnych i BIO.

diety

Ważne aby możliwie jak najbardziej ograniczyć patrzenie w telewizor czy ekran komputera. Należy także odpowiednio dostosować oświetlenie w miejscu pracy oraz w domu. Istotne, aby spożywać duże ilości wody w ciągu dnia.

Oczom służy również świeże powietrze, tak więc warto możliwie jak najczęściej przebywać na zewnątrz. Najlepszy do regeneracji zmęczonych oczu i jednocześnie profilaktyka ich zdrowia to odpowiednio długi i spokojny sen.

http://eretina.pl/choroby-siatkowki/ https://www.formeds.com.pl/produkt/346/F-DIOSMIN_500