Pij wodę dla zdrowia oczu

Pij wodę dla zdrowia oczu

3 września 2017 Wyłącz przez Kortezja

Promotorzy zdrowia namawiają do regularnego spożywania sporych ilości wody. Jest to nie bezpodstawne, bo rzeczywiście dobrze nawodniony organizm jest zdrowszy i szybciej się regeneruje.

Takie systematyczne opłukiwanie się od wewnątrz ma wiele zalet i pomaga pozbyć się toksyn, a co za tym idzie chroni prze różnymi chorobami, nieprzyjemnym zapachem czy także zakwaszeniem organizmu. Podobnie rzecz się ma w przypadku naszego narządu wzroku.

Kiedy pijemy zbyt mało wody, nasze oczy mogą niekorzystnie to odczuwać. Oprócz tego, że białka mogą mieć nienaturalny odcień, to narażamy się tym również na przesuszenie spojówek oraz większą podatność na infekcje.

Badania dowodzą, że oko bardzo mocno odczuwa braki w nawodnieniu organizmu. Szczególnie u osób palących i spożywających duże ilości kawy w ciągu dnia może szybciej dojść do niepokojących objawów.

Kiedy spożywamy spore ilości soli bądź ostrych przypraw również powinniśmy pamiętać o konieczności picia większych ilości płynów a w szczególności wody źródlanej.

http://eretina.pl/choroby-powierzchni-oka/