Palmengarten

Palmengarten

29 czerwca 2017 Wyłącz przez Kortezja

Palmgarten jest jednym z dwóch ogrodów botanicznych, które znajdują się w Frankfurcie nad Menem. Ta niewątpliwa atrakcja turystyczna rozpościera swe wdzięki na 22 hektarach i została założona w 1871 z inicjatywy mecenasa kultury i miejsc pożytku publicznego – Heinricha Siesmayera.

Ogród od momentu założenia aż do końca II wojny światowej należał do miasta, ale sytuacja ta zmieniła się, gdy Frankfurt znalazł się w amerykańskiej strefie okupacyjnej. Wówczas to Amerykanie właśnie byli formalnymi posiadaczami ogrodu botanicznego Palmgarten.

www.treningkettlebell.pl

Miasto odzyskało ogród w latach sześćdziesiątych, co stało się początkiem gruntownej przebudowy i remontu ogrodu, która trwała przez trzy dekady do 1992 roku. Obecnie Palmgarten jest częścią Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego.

Ekspozycje znajdują się zarówno pod szklanymi halami, jak i na wolnym powietrzu, co dodatnio wpływa na różnorodność posiadanych przez Palmgarten roślin, który może pochwalić się imponującą kolekcją tropikalnych i sub-tropikalnych roślin.