Opactwo Westminsterskie

Opactwo Westminsterskie

16 sierpnia 2018 Wyłącz przez Kortezja

Opactwo Westminsterskie to jeden z najbardziej znanych zabytków Londynu. Przepiękny historyczny budynek to bowiem nie tylko najważniejsza świątynia Kościoła anglikańskiego, ale również miejsce pochówku ponad trzech tysięcy wybitnych Anglików – polityków, artystów i naukowców. Co jeszcze warto wiedzieć przed wizytą w tym miejscu? Początki opactwa usytuowanego w dzielnicy City of Westminster sięgają już IX wieku, jednak czas największej rozbudowy świątyni przypadł na panowanie Edwarda Zdobywcy, czyli wiek XI.

Prace trwały przez prawie ćwierć wieku, a konsekrowanie opactwa przypadło zaledwie na tydzień przed śmiercią króla. Począwszy od Wilhelma I Zdobywcy, Opactwo Westminsterskie stało się miejscem koronacji angielskich władców. Wizyta w świątyni to niemal powrót do czasów średniowiecznych – od czasu tamtej epoki uległo ono bowiem bardzo niewielkim zmianom.

baterie.orientacja.net.pl

Na terenie Opactwa spoczywają wybitni angielscy obywatele, m.in. Isaac Newton, Karol Darwin, Karol Dickens, William Szekspir oraz George Gordon Byron.