Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

18 marca 2018 Wyłącz przez Kortezja

Okulary przeciwsłoneczne to specjalny rodzaj okularów, służący do zabezpieczania oczu człowieka przed szkodliwym promieniowaniem. Nie należy ich mylić z okularami polaryzacyjnymi, które także chronią oczy przed promieniowaniem UV-A oraz UV-B, jednak ich podstawową funkcjonalnością jest zapewnienia ostrego widzenia w każdych warunkach atmosferycznych.

Okulary przeciwsłoneczne mają ciekawą historię. Według posiadanych informacji zostały one wynalezione w XII wieku na terenie Chin.

Jednak ich celem nie było chronienie przed promieniami słonecznymi, a zakrywanie reakcji sędziów w trakcie procesu. Okulary chroniące przed słońcem zostały stworzone w roku 1752 na terenie Anglii.

Były przeznaczone dla osób chorych na syfilis, gdyż cierpiący na tą przypadłość ludzie mieli światłowstręt i noszenie okularów sprawiało im ulgę. W dzisiejszych czasach okulary przeciwsłoneczne mają wiele zalet.

Chronią nie tylko przed widzialnym światłem, ale także ultrafioletem. Dzięki swoim kształtom, atrakcyjnemu wyglądowi oraz silnej promocji, stały się atrakcyjnym dodatkiem do stylizacji.

https://eretina.pl/elektrofizjologia/

Często okulary te wykorzystywane są także przez osoby niewidome, do zamaskowania swojej niepełnosprawności.

uczulenia