Nie zmagaj się z alergią samotnie

Nie zmagaj się z alergią samotnie

12 lipca 2017 Wyłącz przez Kortezja

Wiele osób uważa, że alergia to nie choroba, a skoro często nie da się jej całkowicie wyleczyć, opieka lekarza nie ma znaczenia. Rezygnacji z pomocy alergologa w dużej mierze sprzyjają także dostępne bez recepty leki, łagodzące objawy alergii. Tymczasem każda osoba, zmagająca się z uczuleniem, powinna być pod stałą opieką alergologa.

Stwierdzenie, jaki alergen powoduje reakcję uczuleniową, nie zawsze jest łatwym zadaniem. Tylko lekarz specjalista może skierować cię na odpowiednie badania, które w jasny sposób stwierdzą, co powoduje niepożądane reakcje organizmu. Dzięki temu będziesz wiedział, czego powinieneś unikać na co dzień.

Specjalistyczna wiedza jest także niezbędna, by zastosować odpowiednią terapię, przynoszącą jak najlepsze skutki. Precyzyjnie dobrane leki przeciwalergiczne mają duże znaczenie dla każdego alergika. To właśnie one pomagają przetrwać najtrudniejszy okres, na przykład okres wiosenny dla osób uczulonych na pyłki.

Dostępne w aptekach środki łagodzą lub całkowicie uwalniają od uciążliwych objawów alergii. Pamiętaj jednak, by odstawić leki antyhistaminowe, jeśli wybierasz się na testy alergologiczne. Ich stosowanie może uniemożliwić uzyskanie właściwych wyników.