Na początek buty jeździeckie

Na początek buty jeździeckie

18 stycznia 2019 Wyłącz przez Kortezja

Od dłuższego już czasu zastanawialiśmy się nad możliwością nauki jazdy na koniu, ale ciągle odkładaliśmy ten pomysł na inny czas? Naszym głównym problemem jest strój do jazdy konnej, którego nie mamy, a który wydaje nam się drogi? Nie chcemy inwestować od samego początku nie mając pewności, czy faktycznie nam się to spodoba? Wystarczy, że na początek zainwestujemy tylko w niezbędne rzeczy takie jak toczek, który będzie chronił naszą głowę i odpowiednie obuwie, które pozwoli nam się stabilnie trzymać na koniu i zapewni bezpieczną jazdę.

Bezpieczeństwo to podstawa

Jeżeli nie chcemy od razu inwestować dużych pieniędzy w strój do jazdy konnej, bo nie jesteśmy pewni czy faktycznie nam się to spodoba, to na początek warto zainwestować w te rzeczy, które zapewnią nam bezpieczeństwo. To oznacza, że na początek powinniśmy zakupić specjalny kask do jazdy konnej, ale warto również zainwestować w buty jeździeckie. Dzięki nim będziemy mogli jeździć nie tylko bezpiecznie, ale również wygodnie. Takie buty zagwarantują nam najlepszą stabilizację nogi w strzemieniu zapobiegając jednocześnie sytuacji, w której mogłaby nam się ona wsunąć głębiej, tworząc zagrożenie dla naszej kostki. Takie buty mają odpowiednio wyprofilowaną podeszwę i specjalny obcas, który idealnie będzie leżał na strzemieniu nie przesuwając się do przodu.

Model dostosowany do warunków atmosferycznych

Oczywiście na początek wystarczy, jeśli zainwestujemy w jedne buty jeździeckie. Jednak jeśli okaże się, że taka forma spędzania czasu faktycznie nam się spodoba, warto pomyśleć o tym, aby zaopatrzyć się w kilka ich par. Przede wszystkim tak, abyśmy mieli buty jeździeckie pasujące do panującej pory roku. Inny model wykorzystamy latem, bo buty będą wtedy cieńsze i bardziej przewiewne, a inne buty jeździeckie powinniśmy wybierać na zimę kiedy nie tylko trzeba odpowiednio zabezpieczać stopę w strzemieniu, ale również zadbać o to, aby było jej ciepło podczas jazdy. Warto zobaczyć jakie buty jeździeckie znajdują się w ofercie sklepów i zdecydować, które chcemy kupić na początek. Później możemy wzbogacać kolekcję o kolejne pary lepiej odpowiadające zmieniającej się pogodzie.

Zawsze jednak najważniejsze jest to, żeby buty były odpowiednio dobrane do naszej nogi i żeby były dla nas wygodne a jednocześnie oferowały jak największe bezpieczeństwo podczas jazdy.