Jednodniowe soczewki kontaktowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe

2 sierpnia 2017 Wyłącz przez Kortezja

Jednodniowe soczewki kontaktowe jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do użytku jednorazowego. Po każdym dniu noszenia, należy takie soczewki wyrzucić do kosza. Dzięki temu jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, które nie niesie za sobą konieczności pielęgnowania soczewek, czy kupowania płynów do ich czyszczenia. Dzięki temu, ten rodzaj soczewek bardzo rzadko jest przyczyną powikłań i co do zasady nie zagraża narządowi wzroku.

Ze względu na swoją jednorazowość, jednodniowe soczewki kontaktowe szczególnie polecane są osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie oraz osobom cierpiącym na nadwrażliwość oczu. Z uwagi na to, że są każdorazowo wyrzucane, niwelują możliwość ponownego aplikowania pyłków do oka. Niestety z uwagi na ich roczne zapotrzebowanie, sięgające około 730 sztuk, są zdecydowanie droższym rozwiązaniem od soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku soczewek wielokrotnego użytku na ich ogólny koszt składa się nie tylko cena samych soczewek, ale także płynów do ich pielęgnacji oraz pojemniczków do ich przechowywania, które regularnie muszą być wymieniane na nowe.

Niemniej jednodniowe soczewki kontaktowe w stu procentach sprawdzą się jako soczewki do noszenia okazjonalnego, na przykład podczas wakacji, a w przypadku alergików – w przypadku najsilniejszego pylenia.

https://eretina.pl/ przyjdź na rehabilitację rehabilitacja pomoże w odzyskaniu dawnej formy