Jak dobrać biustonosz do karmienia piersią?

Jak dobrać biustonosz do karmienia piersią?

14 stycznia 2022 Wyłącz przez Kortezja

Karmienie dziecka to nie tylko kwestia związana ze zdrowiem maluszka i jego prawidłowym rozwojem. Znaczenie oprócz tego ma również to, jak matka będzie się czuć w czasie tej czynności. Bardzo wiele mam decyduje się na karmienie bezpośrednio z piersi – o ile tylko jest to wykonalne, warto robić to właśnie w ten sposób. Daje to bowiem gwarancję, że dziecko otrzyma pokarm świeży i w doskonałej temperaturze. Oprócz tego sama czynność buduje realną więź i bliskość pomiędzy matką a dzieckiem.

Jest jasne, że czasami trzeba sięgnąć po laktator i karmić maluszka z butelki, jednakże im częściej można mieć go przy piersi, tym lepiej przełoży się to na ogólne relacje pomiędzy mamą a potomkiem. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne czysto praktyczne detale.

Stanik dla karmiącej mamy – nie zostawiaj go przypadkowi

Konfekcja przeznaczona dla mam jest całkiem szeroka. Można kupić na przykład specjalne bluzy dla karmiących, ale na tym rzecz jasna temat się nie kończy. Niemałym uznaniem wśród kobiet cieszy się także bielizna o specjalnej budowie.

Chodzi o biustonosze, które umożliwiają zarówno łatwe nakarmienie głodnego szkraba, jak też łatwiejsze odciągnięcie pokarmu z użyciem laktatora. Staniki tego rodzaju są tak skonstruowane, aby możliwe było szybkie odsłonięcie piersi bez konieczności zdejmowania całego stanika czy niewygodnego unoszenia miseczki w górę. Warto wybrać model cenionej marki, która specjalizuje się w takich rozwiązaniach.

Specjalne rozmiary

Celem ustalenia, jaki rozmiar stanika będzie odpowiedni, należy wziąć pod uwagę zarówno rozmiar pod biustem, jak i luźny obwód samego biustu. Najlepiej wybrać się do sklepu w okolicach dziewiątego miesiąca ciąży, co zapewni optymalną wiedzę o rozmiarach.

Brafiterka specjalizująca się w tym temacie będzie wiedziała, jak doradzić najlepszy rozmiar. Warto zaufać jej doświadczeniu, ponieważ kupowanie stanika pod kątem karmienia dziecka różni się od standardowego zakupu biustonosza do „zwykłego” użytkowania.