Bezpieczna wycieczka rowerowa

Bezpieczna wycieczka rowerowa

24 stycznia 2019 Wyłącz przez Kortezja

Wycieczki rowerowe to frajda dla całej rodziny. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Ważne, aby rower, którym się poruszamy był sprawny.

Regularnie należy sprawdzać hamulce oraz ciśnienie w oponach. Absolutnie niezbędne jest wyposażenie roweru w światła tylne i przednie oraz odblaski. Dzięki temu jazda po zmroku nie będzie stanowiła zagrożenia.

Jeśli jesteś fanem górskich wycieczek rowerowych z pewnością przyda Ci się kask. Jeżdżąc po terenach górzystych nie łatwo o upadek, dlatego warto chronić głowę przed urazami. Bez dwóch zdań, kask na głowie powinny mieć dzieci.

Jeśli dopiero zaczynają przygodę z rowerem, warto także zainwestować w ochraniacze na kolana i łokcie. Ważne jest także, aby fotelik dziecięcy był prawidłowo zamontowany. Należy to kontrolować przed każdą wyprawą.

Przy planowaniu wycieczki lepiej wziąć pod uwagę trasy, które umożliwiają poruszanie się po ścieżkach rowerowych. Jazda po ulicy lub wąskim poboczu może być niebezpieczna dla najmłodszych. Najważniejsze jednak to bycie rozsądnym podczas jazdy na rowerze.