Animal Kingdom

Animal Kingdom

24 lipca 2017 Wyłącz przez Kortezja

Animal Kingdom to propozycja Disneya na rosnące zapotrzebowanie na parki tematyczne. Część Disney Park Theme, który znajduje się w Orlando na Florydzie to ogromna, licząca ponad pięćset hektarów powierzchnia, na której żyje ponad półtorej tysiąca gatunków z całego świata. Animal Kingdom zamieszkują m.

in. lwy, nosorożce, antylopy oraz inne egzotyczne zwierzęta. Dzieli się on na siedem różnych obszarów tematycznych – Oaza, Wyspa Odkryć, Wioska Minnie i Mickey, Afryka, Planeta Rafiki, Azja i Dinolandia.

Każdy z nich zamieszkuje inna grupa zwierząt, a duża przestrzeń, którą zajmuje park zapewnia im komfortowe życie w dobrych warunkach. Największą atrakcją parku pozostaje jednak najlepsza kolejka górska na świecie. Expedition Everest to mierząca w najwyższym punkcie 60 metrów kolejka o łącznej długości prawie półtorej kilometra.

Budową przypomina olbrzymią górę, przez którą przejeżdża szereg wagonów. ( Od daty jej otwarcia czyli 7 kwietnia 2006 roku jest miejscem do którego nie tylko dzieci podchodzą entuzjastycznie.