Akwarium, jako forma rehabilitacji

Akwarium, jako forma rehabilitacji

20 maja 2018 Wyłącz przez Kortezja

Nie jest chyba dla nikogo zaskakującym fakt, iż ryby hodowane w akwarium, pływające w zamkniętym, małym środowisku, które ze spokojem możemy oglądać, wręcz spędzając w ich towarzystwie długie, a nawet godziny, oddziałują na naszą psychikę bardzo wyciszająco.

Dawno już temu, szczególnie psychiatrzy, stwierdzili zbawienny wpływ ryb akwariowych na psychikę swoich pacjentów.

Sama radość z obcowania z tymi stworzeniami jest duża a ciągła obserwacja ich zachowań jeszcze większa.

Cóż jest takiego magicznego w akwariowych rybkach, co takiego przyciąga nas do akwarium i wciąga na dłuższy czas? Możliwe, że świat podwodny, który, na co dzień jest nam przecież obcy i niedostępny, który jest po prostu poza zasięgiem naszego wzroku, w przypadku akwarium staje się naszym udziałem i jest tak bardzo fascynujący.

Zaletą akwariowego świata jest fakt, iż obserwować możemy je każdego dnia, cieszyć się ich obecnością, stawać się cichymi opiekunami tych stworzeń, a to przecież daje nie tylko radość, ale także i uczycie współzależności, odpowiedzialności i zaangażowania.

Uczucia i odczucia bardzo potrzebne w codziennej pracy z ludźmi posiadającymi jakiekolwiek zdrowotne niedomagania, zarówno natury psychicznej jak i fizycznej.

karmniki